Kuželkáři Teplic nechtějí divizního "čulibrka"

29.11.2009 23:03

FOTO a VIDEO: Kuželkáři Teplic nechtějí divizního "čulibrka"

 
  
Teplice
30.11.2009 7:14:25
Autor: František Bílek
V sobotu přijel do Teplic na Letnou poslední tým divize, Lovosice. Domácí byli osmí, papírovými favority tedy byli oni. S Lovosicemi ale jen remizovali 4:4, když bod do tabulky pravdy vybojovali až na poslední chvíli.

Od samého začátku utkání bylo vidět, že ani jedno družstvo nechce prohrát. Tepličtí hned na začátku ztráceli a měli hned co dohánět. Nakonec se jim povedlo dotáhnout náskok soupeře. Nejlepším hráčem domácích byl Saša Trpišovský se 411 shozenými kuželkami, u hostů se blýskl Miroslav Šnejdar 427 kuželkami.

„Bylo to velice dramatické. Co se týče popadaných kuželek, tak výsledek nic moc, vždyť loni u nás Lovosice nahrály od 150 kuželek více, než v sobotu. Remíza je zasloužená, ale bod by si nezasloužil nikdo,“ tvrdí domácí hráč a předseda oddílu David Bouša, který zpravidla začíná jako první. Tentokrát ale házel až poslední. Byl to právě on, kdo měl lví podíl na konečné remíze.

Bodově nejslabším hráčem zápasu na straně domácích byl mladičký Viktor Jungbauer, který shodil pouze 392 kuželek. Domů si odnesl "čulibrka". „Čulibrk je ostuda pro nejhoršího hráče klubu. Ten, kdo se jím stane, získává plyšového krokodýla, se kterým cestuje domů. Jelikož je velký, tak se do tašky nevejde, takže každý po městě kouká. Na další utkání musí s čulibrkem zase přijet zpět. Nejhorší to má ten, kdo ho získá před zimní nebo letní přestávkou, to s ním pak třeba i tráví Vánoce,“ vypráví s úsměvem Bouša. Kdo nejčastěji opouští Letnou s "čulibrkem"? „Viktor se střídá se Sašou Trpišovským. Občas si ho ale domů odnese každý.“

Teplice nechtějí mít na jaře problémy se záchranou, přejí si proto po špatném startu udržet střed tabulky. „Je vyrovnaná, na posledního máme náskok pěti bodů. Je jasné, že sestupují dva týmy. Podle dalších mužstev, které spadnou z třetí ligy, můžou sestoupit až čtyři mužstva,“ vysvětluje Bouša. Se svými spoluhráči se tedy musí pořádně ohánět, aby s celým týmem nedostali divizního "čulibrka".

Aktualizováno: 22:39 29.11.2009

 

Celý článek + videa naleznete na:

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena. David Bouša

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode