Boj o divizi

01.03.2010 19:40

Kuželkáři z Letné bojují v divizi o přežití

 

 

Teplice
1.3.2010 20:27:13
Autor: Napsali nám

Kuželkáři TJ Glaverbel Czech, kteří mají svou domácí kuželnu na Letné, se tentokrát rozjeli na zápasy po celém ústeckém kraji. Áčku se nevedlo v České Kamenici a hrozí mu více než reálně pád o soutěž níže. Béčko veze body z Bíliny, céčko remízu z Ústí.

Okresní přebor kuželkářů pokračoval svým 17. kolem. Teplické céčko hrálo na drahách Sokola Ústí nad Labem. Utkání, ve kterém dokázali porazit svého soupeře hned tři hráči hostů, skončilo nakonec remízou 3:3. Domácí porazili celkově 1538 kuželek a naše céčko celkově 1516 kuželek. Nejlepším hráčem domácích byl Karel Schoř (408), u hostů zabodoval Martin Soukup (400). Céčko se nyní nachází na 8. místě tabulky soutěže.

Béčko zajíždělo na padavou dvoudráhu do Bíliny. Zdejší deskové dráhy jsou ovšem náročnější na přesnost hodu a to se potvrdilo na výsledcích. Bojovností a trpělivostí se povedlo béčku vyhrát a sebrat domácím body. Nejlepším hráčem domácích byl Václav Talián (405) a u hostů Jan Hybš (419). Béčko si těmito body udělalo odstup od soupeřů a je na 4. místě.

Na důležité utkání zajížděl A-tým na neoblíbené dráhy České Kamenice. Každý věděl, že body, o které se hrálo, ukážou, jak se bude vyvíjet boj o záchranu. Utkání začalo velice slibně, když nejlepší hráč áčka David Bouša shodil 415 kuželek a vyhrál nad soupeřem o 20 kuželek. Bohužel toto bylo po zbytek utkání vše. Hra nebyla podle představ hostujících hráčů a opět se potvrdilo, že večerní utkání hraná v pátek nikomu nesvědčí. Ještě šance na záchranu v soutěži je, ovšem bude to velice těžké. U domácích byl nejlepším hráčem Miloš Martínek (426). Utkání skončilo výhrou domácí 6:2. Kamenice porazila celkově 2450 a hosté z Teplic 2407 kuželek. Áčko se propadlo na 11. místo tabulky divize. Již tuto sobotu 6. března od 9.00 hodin hraje doma proti Mostu.


Autor: David Bouša, TJ Glaverbel Czech

© 2008 Všechna práva vyhrazena. David Bouša

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode