Sedmdesátileté závodnice nebyly v kuželně výjimkou

KUŽELKY: Sedmdesátileté závodnice nebyly v kuželně výjimkou

Teplice
29.3.2010 19:35:48
Autor: Napsali nám
Minulé dva víkendy byly ve znamení přeborů kraje jednotlivců v kuželkách. Hrálo se na čtyřdráze v Teplicích a to kategorie žáci + žákyně a senioři + seniorky. Vítězové a další v pořadí postupují na přebory republikové.

V kategorii žáků se utkalo celkem devět hráčů. Nejlepším se stal domácí Michael Klaus (362), druhé ovšem již nepostupové místo obsadil Martin Čermák (359), také z TJ Glaverbel Czech Teplice. Na třetím místě se umístil Karel Valeš (357) z TJ VTŽ Chomutov. Hrálo se v kategorii na 100 hodů a bylo se celkově na co koukat. Je vidět, že pokud tento sport mladé hráče zaujme, tak to mohou někam dotáhnout. V kategorii žákyň startovalo celkově 10 hráček z oddílů našeho kraje. I v této kategorii bylo znát, že dívky, které pilně trénují a hrají svá utkání, se neustále zlepšují. Celkovou vítězkou se stala Kateřina Tichá (383) z oddílu TJ VTŽ Chomutov. Celkově na druhém a již nepostupujícím místě se umístila Michaela Soukalová (355) z TJ Glaverbel Czech Teplice a na třetím místě skončila Dominika Hemerková (341) z SK Plaston Šluknov.

Za seniory zavítalo na kuželnu 20 hráčů. V této kategorii startuje každý hráč, který postoupí z okresních přeborů a je věkově starší 50 let. Bylo vidět, že tito pánové umí hrát a vědí jak na to. Celkově bylo dosaženo pěkných výsledků. Ne každý z hráčů se ovšem se zdejší kuželnou dokázal srovnat. Bylo i pár horších výsledků. Snad se i zde zlepší „padavost“ kuželny a každý bude jezdit do Teplic hrát s nadšením a očekáváním pěkného výsledku. Mistrem kraje se pro rok 2010 stal Vlastimil Zeman (549) z TJ Jiskra Kovářská, na druhém místě se umístil Zdeněk Šimáček (527) ze Sokol Roudnice nad Labem a na třetím a celkově posledním postupovém místě se umístil Josef Rubanický (519) z SK Plaston Šluknov.

Na přebory se dostavilo celkově 11 závodnic - seniorek. Některé dámy, již v pokročilém věku kolem sedmdesáti let, dokazovaly, že tento sport se dá hrát v podstatě do doby, dokud člověk může. Na prvním místě se umístila Eva Říhová (480) z oddílu KO Česká Kamenice, na druhém místě a posledním postupujícím skončila Věra Hloušková (475) z SK Děčín a na třetím místě se umístila Stanislava Hilzensauerová (475) z oddílu Sokol Duchcov. Nezbývá nic jiného, než popřát každému kdo postoupil na přebory republiky, aby se mu dařilo a náš kraj nasbíral mnoho úspěchů.

Autor: David Bouša, TJ Glaverbel Czech

Aktualizováno: 19:35 29.03.2010